Lepingu sõlmimisel tarbija eluruumis või töökohas, ühissõidukis, tänaval või vabaajaüritustel, on tegemist väljaspool äriruume sõlmitava lepinguga.

Kuigi nii võib tunduda lihtne ja mugav oste teha, peaksid teadma, et väljaspool äriruume sõlmitavate lepingute korral on Sinu kui tarbija õigused veidi erinevad võrreldes tavakauplusest ostmisega.

Enne lepingu sõlmimist peab ettevõtja andma lisaks põhjalikule teabele ostetava kauba või teenuse ja lepingu tingimuste kohta Sulle ka lepingust taganemise näidisjuhendi, mis on kinnitatud justiitsministri määrusega.

Väljaspool äriruume sõlmitava lepingu puhul võib olla võimalik tasuda ka järelmaksuga.

Vastavalt võlaõigusseadusele on Sul õigus väljaspool äriruume sõlmitavast lepingust taganeda 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest või teenuse puhul lepingu sõlmimisest. Lepingust taganemist ei pea Sa kauplejale põhjendama.

Kui kaupleja ei ole Sind teavitanud õigusest lepingust taganeda, võid Sa seda teha 12 kuu jooksul alates kauba kättesaamisest või teenuslepingu sõlmimisest.

Kui Sa lepingust taganed, peab kaupleja Sulle makstud raha tagastama viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul arvates lepingust taganemisest. Sama aja jooksul pead Sina kauplejale kauba tagastama.